Kraków Os. Dywizjonu 303/62c (wejście przez Skymedic Fizjoterapia)

Trening EMS - rehabilitacja z elektrostymulatorem


Elektrostymulacja to forma elektroterapii, mająca na celu pobudzenie nerwów oraz mięśni. Zabieg ten wykorzystywany jest w terapiach leczniczych/rehabilitacyjnych np. przy zanikach mięśniowych spowodowanych bezczynnością lub stanem pooperacyjnym, ale też w celu wzmocnienia wytrzymałości i siły mięśni, a także wymodelowania sylwetki i ujędrnienia ciała.

Trening EMS (z języka angielskiego: Electrical Muscle Stimulation) to trening ruchowy, który jest wzbogacony technologią elektrostymulacji mięśniowej.. Osoba ćwicząca ma przyklejane na ciele specjalne elektrody, do których przyczepia się bezprzewodowe pady, dzięki którym możliwe jest uzyskanie lepszych efektów treningu. W trakcie ćwiczeń mięśnie są dodatkowo stymulowane prądami i uzyskujemy lepsze efekty. Już 20 minut treningu-zabiegu EMS jest porównywalne do trzech godzin wyciskania siódmych potów na siłowni.

Trening EMS kuszą swoją skutecznością nie tylko zawodowych sportowców, lecz także amatorów, którzy małym kosztem chcą zrzucić zbędne kilogramy i wyrzeźbić sylwetkę.

Ta forma treningu uzyskała również pozytywne opinie wśród naukowców,którzy badali bezpieczeństwo. Doszli do wniosku, że jest to zupełnie bezpieczna forma treningu pod warunkiem, że nadzoruje je osoba o odpowiedniej wiedzy i wykształceniu w tym kierunku, znająca anatomię i fizjologię człowieka, dzięki czemu ustawiane są odpowiednie parametry i intensywność ćwiczeń.

Trening EMS trafi szczególnie do osób, które nie przepadają za ćwiczeniami. Trenerzy tak dobierają aktywności, żeby nie była ona zbyt męcząca i skomplikowana. To raczej podstawowe ćwiczenia, podczas których ryzyko kontuzji jest bliskie zeru.

Dodatkowo z pewnością zauważymy poprawę wydolności fizycznej, większą wytrzymałość mięśniową, mniejszy cellulit, ujędrnienie problematycznych regionów ciała. Osoby cierpiące na bóle stawów także docenią zmniejszenie dolegliwości bólowych.

W swojej pracy do treningu EMS i rehabilitacji używam bezprzewodowego elektrostymulatora Compex SP 8.0

Compex SP 8.0 to profesjonalny produkt wyprodukowany w Szwajcarii. Pomaga on w regeneracji, poprawia wydolność oraz zwiększa siłę i wytrzymałość. Elektrostymulator mięśni Compex zawiera unikalny system MI-Autorange,który zapewnia niemal natychmiastowe efekty elektrostymulacji. Urządzenie posiada 40 programów i pracuje na 4 kanałach.

To profesjonalny elektrostymulator treningowy pomagający skutecznie złagodzić ból oraz zapobiec kontuzjom. Jest bezprzewodowy – zapewnia to wygodę i komfort podczas użycia.

Model 8.0 firmy Compex posiada funkcję MI-SCAN, która samodzielnie przeprowadza analizę konkretnej grupy mięśniowej po czym doskonale dopasowuje parametry względem pobudliwości stymulowanego obszaru ciała. MI-RANGE ułatwia użytkownikowi wyznaczenie poziomu intensywności stymulacji dla wybranych programów. Funkcja MI-AUTORANGE odpowiedzialna jest za automatyczne określenie oraz konfigurację poziomu stymulacji. MI-TENS – skanuje mięśnie i instynktownie dobiera parametry stymulatora do kondycji użytkownika.

Elektrostymulator mięśni Compex SP 8.0 posiada wiele programów, do których zaliczamy:

  • Trening (wytrzymałość, odporność, siła, siła eksplozywna, roztrenowanie, wzmocnienie stawu skokowego, cross training, zwiększenie mocy, wzmocnienie mięśni głębokich (core stability), hipotrofia, budowa masy mięśniowej, wzmocnienie przedstartowe, rozgrzewka, kapilaryzacja, poprawa krążenia krwi)
  • Łagodzenie bólu (ból różnego pochodzenia m.in.: zmniejszenie napięcia mięśniowego, bóle mięśniowe, ból karku, ból pleców, lumbago, łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, uczucie ciężkich nóg, zapobieganie skurczom)
  • Fitness (wzmacnianie ramion, wzmacnianie uda, rozbudowa mięśni brzucha, wzmocnienie bicepsów, wzmocnienie barków, rozbudowa mięśni klatki piersiowej, wzmocnienie mięśni brzucha, kształtowanie pośladków, zwiększenie mocy)
  • Odnowa/Masaż (regeneracja po treningu, regeneracja startowa, masaż relaksacyjny, redukcja bólu, masaż przywracający)
  • Rehabilitacja (atrofia mięśniowa- zaniki mięśniowe, wzmocnienie mięśni m.in. po okresie bezczynności takich jak: hospitalizacja, stan po operacji, urazie itp.)
  • Drenaż limfatyczny (zmniejszenie uczucia zmęczenia nóg, opuchlizna, regeneracja po treningowa)

Trening z elektrostymulatorem Compex pomaga zmaksymalizować wysiłek mięśniowy, angażując większy procent włókien mięśniowych. Compex może celować zarówno w wolnokurczliwe włókna mięśniowe typu 1, które wpływają na wytrzymałość, jak i do szybkokurczliwych włókien mięśniowych typu 2 z siłą uderzenia i dynamiką. Compex może pomóc zwiększyć efektywność treningu, umożliwiając lepsze wyniki w zakresie sprawności.

Co więcej, Compex opiera się na szwajcarskiej technologii i działa w branży stymulacji mięśni od 1986 roku. W tym czasie ugruntowaliśmy pozycję lidera na rynku, wyznaczając standardy niezawodności i doskonałości w naszej dziedzinie.

Urządzenia Compex są wyposażone w technologię umożliwiającą wytwarzanie stabilnego i kontrolowanego przebiegu za pomocą generatora prądu stałego, oferującego użytkownikom idealny prąd i optymalne impulsy niezależnie od zmian oporu skóry.

Trening/rehabilitacja z elektrostymulatorem jest:

  • Bezpieczny
  • Wygodny
  • Wydajny